Sevgili Anneciğim,

Öncelikle bu zorlu süreci benim için sevgi ve şefkat dolu keyifli bir zaman haline getirdiğin için teşekkür ederim. Doğum yolcuğumu bu defterde seninle ay ay paylaşacağım. Sende benimle yaşadığın şeyleri paylaşır mısın? Bu belki de bana verebileceğin en güzel hediyelerden biri. Ben şu an karnının içindeyim. Birbirimizi hissediyoruz ama ben büyüdüğümde de bu günleri beraber nasıl geçirdiğimizi öğrenmek istiyorum. Belki ben büyüdüğümde beraber de okuruz. Anneciğim fotoğraflarımız koymayı unutma. Doğacağım anı heyecanla bekliyorum. Babamı ve seni çok seviyorum. Kavuşmamıza çok az kaldı.

1.Ay
Belki de henüz hamile olduğunu bilmiyorsun ama ben buradayım anneciğim. Boyum 1-2 mm kadar. Ultrasonda beni görmeyebilirsiniz. Çünkü daha çok küçüğüm. Sabah biraz bulantıların başlamış olmalı. Belki kokulara hassasiyetin de başlamıştır. Beni daha öğrenmediysen öğrenmene az kaldı. Anneciğim eğer beni öğrendiysen neler oldu bana da anlatır mısın?

2.Ay
Anneciğim büyük ihtimalle beni öğrendiniz. Babam ve senin öğrendiğinizdeki şaşkınlığınızı ve mutluluğunuzu görmek çok isterdim. Biliyor musunuz derim, saçlarım, göz kapaklarım ve tırnaklarım oluşmaya başladı. Artık 8-10 gram ağırlığındayım ve boyum 2 cm. Artık beni ultrasonda görebilirsiniz. İlk fotoğrafımı saklamayı unutmayın anneciğim. Umarım senin de bulantıların geçmeye başlamıştır ve kendini çok iyi hissediyorsundur

3.Ay
Artık 6-10 cm boyum var ve 15-20 gram ağırlığındayım. Bence baya büyüdüm . Biliyor musunuz yüz hatlarım oluşmaya başladı. Kime benzettiniz beni çok merak ediyorum anneciğim yazmayı unutmayın olur mu?

4.Ay
Anneciğim, babacığım ben artık çok büyüdüm. Heyecanınızı hissediyorum. Bu ay cinsiyetimi öğreneceğiz. Bende çok merak ediyorum Bu ay saçlarım, kaşlarım, el ve ayak tırnaklarım şekillendi. Artık 100 gram ağırlığında ve 9-12 cm boyum var. Belki ultrasona bakarken beni parmak emerken yakalayabilirsiniz.

5.Ay
Anneciğim artık hareketlenmeye başladım.13-16 cm uzunluğunda ve 300 gram ağırlığındayım. Bazen tekme atabilirim ama seni çok seviyorum. Belki de heyecandan kıpır kıpır oluyorumdur. Hareketli bir bebek miyim?

6.Ay
Ben artık 25-30 cm boyundayım ve 800 gram ağırlığındayım. Artık kol ve bacaklarımı kontrol edebiliyorum. Anneciğim, babacığım sizi duymaya başladım. Artık hem sizi hissediyorum hem de her şeyi duyuyorum. Benle konuşurken hareket ediyor muyum biraz bana da anlatır mısınız?

7.Ay
Bu ay ben çok kilo aldım. Kocaman oldum 30-40 cm boyum var 1000-1800 gram kilom var. Gözlerim ışığa da tepki vermeye başladı. Siz nasılsınız beni bekliyor musunuz?

8.Ay
Doğumuma çok az kaldı. Ten rengim kırmızıdan pembeye dönmeye başladı. Boyum 35-45 cm, ağırlığım ise 2000-3000 gram. Ultrasonda beni artık net görüyorsunuz. Doğumum için çok heyecanlıyım.

9.Ay
Anneciğim, babacığım yanınıza gelmek için gün sayıyorum. Çok az kaldı kavuşmamamıza. Artık ben kocaman bir bebeğim 45-50 cm boyunda 2700-3800 gram ağırlığındayım. Çok kısa bir zaman sonra size sarılabileceğim ve kokunuzu hissedeceğim. Sizi şimdiden çok özledim